in

Beyaz Tavşanın Hindistan Başarısı

Beyaz Tavşanın Hindistan Başarısı https://sevgilikopegim.com/2014/10/15/beyaz-tavsanin-hindistan-basarisi/

Hayvanlarda Test Edilen Kozmetik Ürünler Artık Hindistan’a Giremeyecek

Sevimli beyaz tavşanımız Hindistan’da başarıya ulaştı. Yaklaşık 5 ay önce kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesini yasaklayan Hindistan’dan ikinci büyük adım geldi.Hindistan, Güney Asya’da hayvanlar üzerinde test edilen kozmetiklerin ülkeye ithal edilmesi ve satışını yasaklayan ilk ülke oldu.

Hükümet hayvanlar üzerinde test edilen ürünlere dair yasakların, halka duyurulmasından 30 gün sonra yani 13 Kasım’dan itibaren uygulanacağını açıkladı.

Hindistan Hayvan Hakları Derneklerinin başlatığı kampanyalar, yasaklarla birlikte başarıya ulaşırken, haber dünyadaki tüm hayvanseverler tarafından sevinçle karşılandı.

Hayvanların Kanıyla Makyaja Son!

Makyaj yaparken yüzünüze hayvanların kanı bulaşsın istemiyorsanız, yapmanız gereken tek şey, alışveriş yaparken, aldığınız ürünün arkasına bakmak. Hayvanlar üzerinde test edilmediğini gösteren tavşan logolu ya da “cruelty free” yazan ürünleri tercih ederek, beyaz tavşanımızın mutlu olmasına yardım edebilir, kozmetik firmalarının barbarca uygulamalarına ortak olmazsınız.

Bugün hemen hemen her ürünün, neredeyse aynı fiyata , hayvanlara işkence edilmeden üretilmiş olanını bulmanız mümkün

Türkiye’de Hayvanlar Üzerinde Testler Yasaklansın !

Dünyanın pek çok ülkesinde, hayvanlar üzerindeki testlerin durdurulması için çalışmalar devam ederken, ne yazık ki Türkiye pek çok konuda olduğu gibi hayvan haklarında da her gün daha geriye gitmekte.

Umarız Türkiye’de bir gün kozmetik ürünlerin hayvanlarda test edilmesini ve hayvanlar üzerinde test edilen ürünlerin ülkeye ithalini yasaklar.

Hayvanların işkence görmediği, daha mutlu bir Türkiye için sizde bir imza verin.

Kozmetik Hayvan Deneyleri Türkiye’de de Yasaklansın! Bu bütün hayvan deneylerinin sonlanması için başlangıç olsun!

Ürünlerini, hayvanların üzerinde test eden markalar: Ya hayvanlar üzerinde deney yapmayı bıraksın ya da ürünlerinin satışı Türkiye’de yasaklansın.

Kaynak Notu: “Beyaz Tavşanın Hindistan Başarısı” başlıklı içerik 2014-10-15 03:39:43 tarihinde Ayşegül Aksu tarafından sevgilikopegim.com sitesinde yayına alındığı tespit edilmiştir. Sosyaliq.Kuyyuk.Com’un Kullanıcı Sözleşmesi ve Yayın İlkelerine göre içerik için talep oluşturulması halinde bu paylaşımınız yayından kaldırılacaktır. Bilgilerinize..

Participant

Written by Malik Çınkır

Years Of Membership
Kars’ta Köpeklerin Donarak Ölmesine Karşıyız İmzalarsan Ölmezsin! İmzalamazsan Donarak Ö-L-E-C-E-K-L-E-R! https://sevgilikopegim.com/2015/02/05/karsta-kopeklerin-donarak-olmesine-karsiyiz/

Kars’ta Köpeklerin Donarak Ölmesine Karşıyız

Protesto Köpeği Loukanikos’a Veda https://sevgilikopegim.com/2014/10/10/loukanikosa-veda/#prettyPhoto

Protesto Köpeği Loukanikos’a Veda